iek alpha23

tsakiridis

 novart

brouvali

my choice

koukoutegou

proteas

ena

Στην πόλη των Νερών βρέθηκαν τα δελφινάκια της «Κ.Α.Νάουσα»

Τις κολυμβητικές τους ικανότητες είχαν την ευκαιρία να δείξουν 36 μικρά δελφινάκια της «Κ.Α.Νάουσα» που αγωνίστηκαν ανάμεσα σε 110 συμμετέχοντες, στην «Γιορτή των Δελφινιών» στο Δημοτικό Κολυμβητήριο Έδεσσας.

Οι μικροί κολυμβητές ξεχώρισαν τόσο με την ενέργεια τους, όσο και με την κολυμβητική τους απόδοση. Αξίζει να σημειωθεί πως τα μικρά δελφινάκια της «Κ.Α.Ναουσα» αγωνίστηκαν και στα τέσσερα στυλ με μεγάλη επιτυχία.

Η διασκέδαση όμως δεν τελείωσε εκεί.
Τα παιδιά μαζί με τους προπονητές τους Τριανταφυλλίδου Ελευθερία, Μπίτζιου Λητώ και Αλεξόπουλο Γεώργιο επισκέφτηκαν τους Καταρράκτες και το Μουσείο Νερού της πόλης όπου λειτουργεί το Ενυδρείο/Ερπετάριο με ενδημικά ψάρια, αμφίβια, ερπετά και αμφίβια ερπετά και ήρθαν σε άμεση επαφή με το νερό, την φύση και το περιβάλλον, στοιχεία που χαρακτηρίζουν την ευρύτερη περιοχή μας.

Kan0606 011718
Η Κολυμβητική Ακαδημία «ΝΑΟΥΣΑ» στους 23ους ΙΩΝΙΚΟΥΣ αγώνες!
Απόλυτα επιτυχημένη ήταν η συμμετοχή  των 27 αθλητών  του προαγωνιστικού τμήματος της Κολυμβητικής Ακαδημίας «ΝΑΟΥΣΑ» στους 23ους Ιωνικούς αγώνες κολύβησης που διεξήχθησαν στην πόλη του Βόλου με τη συμμετοχή 511 αθλητών και 18 συλλόγων.
Παρόλη τη κούραση του ταξιδιού, οι αθλητές πέρασαν με άριστα το τέστ πριν τους θερινούς αγώνες  σημειώνοντας εξαιρετικές επιδόσεις με 42 νέα ατομικά ρεκόρ, 6 χρυσά, 7 ασημένια και 6 χάλκινα μετάλλια. Οι προπονητές του τμήματος, Βασίλης Λαζαρίδης και Γιώργος Αλεξόπουλος, έμειναν ιδιαίτερα ικανοποιημένοι από την προσπάθεια των μικρών κολυμβητών τους.
Μια έκπληξη όμως περίμενε τα παιδιά το βράδυ του Σαββάτου, αφού μετά την επιστροφή τους στο ξενοδοχείο, οι προπονητές τους είχαν κανονίσει μια βραδινή περιήγηση στην Αγριά .Εκει τα παιδιά μπόρεσαν να χαλαρώσουν,να διασκεδάσουν αλλά και να γευτούν διάφορες τοπικές λιχουδιές.
Να σημειωθεί πως η ομάδα κατετάγη 4η ανάμεσα στους 18 συλλόγους.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα:
Πρώτη θέση: 
Γαλίτης 50 ύπτιο αγ 11 ,Σταμενου Π 100 πετ Κορ 11, Θωμαιδης 400 Ελ αγ 11 , Φραγγόπουλος 100 Ελ αγ 9, Γαλίτης 200 ύπτιο αγ 11, Σαμαράς 800 Ελ αγ 12
Δεύτερη θέση:
Μαυρίδου 200 προσθιο Κορ 11, Σαμαράς 100 ύπτιο αγ 12 και  400 μικτή αγ 12, Χατζησλαυου 100 υπτιο Κορ 11, Θωμαιδης 100 πετ αγ 11,  Φραγγόπουλος 50 ύπτιο αγ 9, Θωμαίδης 200 μικτή αγ 11
Τρίτη θέση: 
Μητσιανης 50 υπτιο αγ 12, Σταμενου Δ 50 πετ Κορ 10, Σταμενου Π 400 Ελ Κορ 11, Σιπητανος 100 Ελ αγ 11, Μλιατσιου 50 πρόσθιο Κορ 12,Τούμπα 200 μικτή Κορ 10
Επίσης συμμετείχαν : Καραγιάννη, Αντωνίου, Καψάλη, Στούκα, Παρχαρίδου, Θεοδωρίδης, Μελιδάκος, Δούμου, Μουρατίδης, Λίγγος, Γεωργιάδης, Τσιορνοβίτη, Γιτοπούλου και Καραμπινέση

access

dyslexia centers

tsiafoulis

super course

kyriazis

ΤΑΜΠΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ

sidiropoulos

methodos orizontio

studio 69